Noční doprava v JMK
Noční vlaky
Z Brna do regionu můžete využít několik vlakových linek. Noční vlakové linky jedou v noci před nepracovním dnem. Vlaky odjíždějí z Hlavního nádraží v 00:05 (00:08) hodin.
Vlak | Směr | Odjezd | Trasa | Jízdní řád |
---|---|---|---|---|
S2 | Blansko | Boskovice | 00:08 | Brno - Blansko - Skalice nad Svitavou | Stáhnout |
S3 | Tišnov | 00:05 | Brno - Brno-Královo Pole - Kuřim - Tišnov | Stáhnout |
S3 | S9 | Břeclav | Hodonín | 00:05 | Brno - Hrušovany u Brna - Břeclav - Hodonín | Stáhnout |
S4 | Rapotice | 00:05 | Brno - Střelice - Zastávka u Brna - Rapotice | Stáhnout |
S4 ► S41 | Ivančice | 00:05 | Brno - Střelice ►|S41| - Ivančice | Stáhnout |
S6 | Nesovice | 00:05 | Brno - Slavkov u Brna - Nesovice | Stáhnout |
Regionální noční autobusové linky
Z Brna do regionu můžete využít několik autobusových linek IDS JMK. Noční autobusové linky jedou obvykle v noci před nepracovním dnem. Autobusy odjíždějí z Hlavního nádraží ze smyčky trolejbusů nebo z okrajových částí Brna, dle konkrétní autobusové linky.
Linka | Směr | Odjezd | Trasa | Jízdní řád |
---|---|---|---|---|
108 | Znojmo | 01:00* | Brno - Pohořelice - Lechovice - Znojmo | Stáhnout |
N97 | N99 ► 201 | Křtiny | 00:00 ► 00:10 | Brno - Ochoz u Brna - Křtiny | Stáhnout |
N89 ► 302 | Kuřim | 00:00, 02:00 ► 02:30 | Brno - Kníničky►Rozdrojovice - Jinačovice - Kuřim | Stáhnout |
N91 ► 403 | Ostopovice | Omice | 00:00 , 01:00, 03:00, 05:00 | Brno - Ostopovice - Popůvky - Troubsko - Omice | Stáhnout |
405 | Zastávka | 02:00 | Brno - Tetčice - Rosice - Zastávka u Brna | Stáhnout |
N96 ► 501 | Nebovidy | 00:00 ► 00:06, 02:00 ► 02:06 | Brno - Brno, Ořechovská ► Moravany - Nebovidy | Stáhnout |
602 | 730 | Vyškov | 01:00 | Brno - Holubice - Velešovice - Rousínov - Vyškov | Stáhnout |
701 | Hostěnice | 00:00* | Brno - Velatice - Mokrá-Horákov - Hostěnice | Stáhnout |
702 | Viničné Šumice | 00:05* | Brno - Pozořice - Viničné Šumice | Stáhnout |
* Spoj odjíždí z Hlavního nádraží (smyčka trolejbusů)
Noční doprava ve Znojmě
Pokud si nevíte rady, jak cestovat po Znojmě, podívejte se na systém odbavení ve Znojmě s názvem Znojmo jede!. Platba za jízdenku je snadná, třeba bankovní kartou.
* Jede i v pracovní dny
Brněnské noční linky
Po městě Brně je v provozu 11 nočních autobusových linek s označením N89 - N99. Pravidelně se tyto linky sjíždějí na Hlavním nádraží, kde jsou zajištěny návaznosti mezi jednotlivými linkami. Spoje na sebe čekají.
Odjezdy od Hlavního nádraží v noci před pracovním dnem: 23:00 | 23:30 | 00:00 | 1:00 | 2:00 | 3:00 | 4:00 | 4:30 | 5:00
Odjezdy od Hlavního nádraží v noci před nepracovním dnem: 23:00 | 23:30 | 00:00 | 1:00 | 2:00 | 3:00 | 4:00 | 4:30 | 5:00 | 5:30 | 6:00 | 6:30 | 7:00
N89
(Prace –) Dvorska / Letiště Tuřany – Areál Slatina – Ericha Roučky – Černovičky – Bělohorská – Dělnický dům – Škroupova – Hlavní nádraží – Komenského nám. – Úvoz – Náměstí Míru – Náměstí Svornosti – Přívrat – Svratecká – Podlesí – Kamenolom – Kníničky, U Luhu
N90
Ořešín - Jehnice - Mokrá Hora - (Řečkovice, nádraží -) Řečkovice - Medlánky - Semilasso - Hlavní nádraží - Křídlovická - Celní - Nemocnice Bohunice - Kamenný vrch (- Myslivna - Kohoutovice, hájenka)
N91
(Kuřim -) / (Lelekovice -) / GLOBUS - Ivanovice - Řečkovice - Semilasso - Hlavní nádraží - Poříčí - Běloruská - Kosmonautů - Osová - Starý Lískovec, Labská
N92
Lesná, Halasovo náměstí - Haškova - Dětská nemocnice - Hlavní nádraží - Svratecká - Bystrc, Černého
N93
Komín, sídliště - Svratecká - Vozovna Komín - Přívrat - Skácelova - Klusáčkova - Česká - Hlavní nádraží - Moravské náměstí - Jugoslávská - Lesnická - Halasovo náměstí - Kociánka (- Královo Pole, nádraží) - Sadová - Soběšice, Klarisky - Útěchov (- Vranov, myslivna - Vranov, smyčka)
N94
(Bílovice n. Svit. –) Obřany, sídliště – Maloměřický most – Tomkovo nám. – Vozovna Husovice – Hlavní nádraží – Tržní – Faměrovo nám. – Komárov – Horní Heršpice – Přízřenice – Modřice, smyčka (– Modřice, Olympia)
N95
Nový Lískovec, Kamenný vrch - Čtvrtě - Anthropos - Žlutý kopec - Úvoz - Komenského náměstí - Hlavní nádraží - Komárov - Popelova - Brněnské Ivanovice (- Holásky) - Hanácká - Chrlice, smyčka (- Sokolnice - Telnice - Žatčany - Újezd u Brna)
N96
(Bosonohy -) Starý Lískovec, smyčka - Čermákova - Humenná - Vyhlídalova - Ořechovská - Heršpická - Křídlovická - Hlavní nádraží - Masná - Spáčilova - Černovičky - Mikulčická (- Slatina, sídliště - Slatina, rozcestí - Krejčího - Šlapanice, sídliště - Šlapanice, Kalvodova - Šlapanice, Bedřichovice, rozcestí - Podolí - Líšeň, Mariánské údolí)
N97
Kohoutovice, Jírovcova - Libušina třída - Anthropos - Pisárky - Výstaviště - Mendlovo náměstí - Nemocnice u svaté Anny - Hlavní nádraží - Stará osada - Dělnický dům - Zetor - Karolíny Světlé - Náměstí Karla IV. - Líšeň, hřbitov
N98
Mariánské údolí - Líšeň, Jírova - Vlkova - Bělohorská - Dělnický dům - Hlavní nádraží - Pisárky - Zoologická zahrada - Kamechy (- Žebětín, Bartolomějská)
N99
Technologický park - Skácelova - Klusáčkova - Konečného náměstí - Česká - Šilingrovo náměstí - Hlavní nádraží - Stará osada - Pálavské náměstí - Novolíšeňská - Jírova -
Spoje na zavolání
Vybrané spoje regionálních linek IDS JMK v koncových úsecích a v období s nižší poptávkou po přepravě jsou v režimu tzv. „na zavolání“. Takový spoj je vždy vyznačen v jízdním řádu konkrétní linky piktogramem telefonu. Pro uskutečnění jízdy je spoj nutné objednat na telefonním čísle 5 4317 4317 – volba 1 (regionální doprava) a to nejméně 60 minut před odjezdem. Pro výstup z autobusu stačí informovat řidiče, není třeba telefonovat.
Přehled linek s vybranými spoji na zavolání